BIO oběd

Dozrál čas...


Léto bylo opravdu letos kruté. Sucho, horko a tak jsme všichni "trpěli". Nejvíce příroda, přesto se urodilo vše, co jsme do země zaseli a zasadili.

Nyní už sklízíme "plody" své práce a jsme v postatě soběstační. Na zahradě jsme sklidili brambory a i když to vypadalo, že jich bude málo, sklidili jsme stejné množství jako vloni - dvě vrchovatá kolečka.

I přes velké sucho narostla krásná, velká červená řepa a tak od 1. září začíná každodenní "mlsání".

Nejvíce mi bylo líto našich chlupáčů, kteří v těch vedrech nemohli odložit své kožíšky. I když bylo málo zeleně a vyrostli na suchém, začíná jejich "zralost". Bohužel sena bude tak do vánoc a tak musíme zredukovat chov na minimum.

Přesto máme radost, neboť celý dnešní oběd je BIO, žádná chemie a i kdyby přišla bída, tak máme co jíst. Navíc jsou zavařené okurky, kompoty, marmelády, medy, šťávy, chleba si upeču, tak můžeme být spokojeni.


...Pečený marinovaný králík, bramborové knedlíky a zelí z červené řepy...

Jediné co zatím letos chybí - houby. V lese je neskutečné sucho, není vidět ani prašivka a tak nevím, jak udělám vánoční kubu.

Dnes od rána prší a mělo by tři dny, lesy se paří a tak budu doufat, že nějaký ten hříbeček přece jen vyleze. Uvidíme.Pěkný zářijový měsíc.